Autobusy MMI już w Andrychowie.

9 grudnia w Andrychowie zaprezentowano cztery z czternastu nowych, autobusów miejskich Iveco Urby 72C, zamówionych w tym roku przez miasto. Dwa dni wcześniej miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na obsługę 9. lokalnych linii.

Minibusy z rąk prezesa MMI Stanisława Zdrojewskiego, razem z symbolicznym do nich kluczykiem odebrał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Zebranych mieszkańców zapewnił, że te autobusy to nowy rozdział i nowa jakość w andrychowskim transporcie publicznym.

Ciechanów wybiera Solarisa i Iveco od MMI

Wybrani zostali wykonawcy w postępowaniu przetargowym na zakup i dostawę dwóch autobusów, w tym elektrycznego dla Ciechanowa. Autobus elektryczny, który powiększy tabor komunikacji miejskiej, do końca września 2018 r. dostarczy Solaris, natomiast niskowejściowego minibusa, z silnikiem Euro 6, do końca kwietnia spółka MMI.

Chojnice wybierają Iveco od MMI i rezygnują z hybryd

27 października w Chojnicach rozstrzygnięto drugą część przetargu na zakup łącznie 8 nowych autobusów. Trzy pojazdy klasy MINI dostarczy MMI ze Zbyszewa. Równolegle miasto podjęło decyzję o wycofaniu się z zakupu hybryd.

JEST i ATAK w Świeradowie. Od MMI

29 sierpnia 2017 r. Gmina Miejska Świeradów-Zdrój otworzyła jedną ofertę w przetargu na zakup trzech nowych fabrycznie pojazdów- jednego klasy MINI i dwóch MIDI. Swoją propozycję - mieszczącą się we budżecie - złożyła tylko spółka MMI ze Zbyszewa.

Strzelin wybiera autobusy MMI i INTENTIO

Strzelin - w przeciwieństwie do Środy Śląskiej – rozstrzygnął swój unijny przetarg na elektryczne melexy (4 egzemplarze). Dodatkowo miasto wybrało 8 szt. minibusów z silnikami diesla Euro 6 Kapena Urby 72c, zaoferowane przez MMI.

9 czerwca 2017 r. Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie poinformował o wyborze najkorzystniejszych autobusowych ofert.

Środa Śląska wybiera MMI i dalej szuka melexów

Ależ tydzień w wykonaniu MMI. Firma wygrała kolejny - po Strzelinie, Zawierciu, Andrychowie - przetarg na minibusy. Dodatkowo Środa ogłosiła jeszcze raz przetarg na dostawę trzech elektrobusów klasy MINI.

Elektryczna powtórka w wydaniu MINI Zaczynamy od elektrobusów. W poprzednim postępowaniu Środy Śląskiej nie udało się wybrać dostawcy ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Czy 258 300 zł brutto to było zbyt mało by znaleźć chętnego? Trudno o jednoznaczne stwierdzenie, gdyż równie dobrze przeszkodą mogły być inne czynniki.

MMI z umową w Andrychowie na 14 MINI

24 maja 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Andrychowie podpisana została umowa z producencką firmą MMI ze Zbyszewa, która do końca listopada wyprodukuje dla Andrychowa 14 autobusów. Umowę podpisali: burmistrz Tomasz Żak, jego zastępca – Mirosław Wasztyl, skarbnik – Dorota Żywioł oraz prezes MMI Stanisław Zdrojewski. Wartość zawartego kontraktu: 10 mln 194 tys. zł – to po około 728 tys. za autobus. Będą to pojazdy klasy MINI, zbudowane na bazie podwozia Iveco z zabudową Urby 72C.

1 2
Loga EU